02/09/2016

Majer Klasa A: MOSiR Stal Zabrze - Gwarek Zabrze

W zaległym spotkaniu 1. kolejki zabrzańskiej Klasy A, która w przerwie letniej doczekała się sponsora tytularnego w postaci mini browaru Majer, Stal Zabrze pokonała Gwarka Zabrze 2:1. Derbowy pojedynek, mimo terminu uzgodnionego na środek tygodnia, cieszył się nawet sporym zainteresowaniem i - co najważniejsze - doczekał się także ultrasowskich akcentów.

Przed pierwszym gwizdkiem faworyta upatrywać należało raczej w zespole gości - Gwarek w trzech dotychczasowych meczach wywalczył komplet punktów odnosząc przekonujące zwycięstwa i mógł pochwalić się bilansem bramkowym 12-4. Stal co prawda wygrała dwa mecze i zanotowała jeden remis, ale jej wyniki był mniej przekonujące niż spadkowicza z „okręgówki”.

Tymczasem na boisku skuteczniej zaprezentowali się gospodarze. „Żółto-niebiescy” na prowadzenie wyszli po pół godzinie gry, gdy Maciej Niemczyk wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 78. minucie Stal przeprowadziła świetny kontratak: Mateusz Kopacz „urwał się” obrońcom Gwarka, wyszedł na pozycję sam na sam i podwyższył na 2:0. Goście, którzy przez godzinę gonili wynik, zdołał ii odpowiedzieć tylko bramką honorową na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy strzał z dystansu Damian Buzały znalazł drogę do bramki Stali.

Dla Gwarka była to nie tylko pierwsza porażka, ale pierwsza w ogóle strata punktów w sezonie 2016/2017. Tym samym zespół z Biskupi zaprzepaścił szanse na objęcie fotelu lidera rozgrywek. Po 4 kolejkach na czele tabeli, z Drobikiem 10 punktów, pozostaje Gwiazda Chudów, do której „doskoczyła” Stal.