środa, 17 sierpnia 2016

Liga okręgowa: Kolejarz Stróże - Sokół Słopnice

Jeszcze cztery lata temu zespół Kolejarza Stróże występował na zapleczu ekstraklasy. Jednak po kłopotach z uzyskaniem licencji i „fuzji” z Limanovią Limanowa, biało-niebiesko-bordowi „wylądowali” w A Klasie. Teraz, po dwóch sezonach spędzonych na siódmym szczeblu rozgrywkowym, Stróże powracają do „okręgówki” i już na inaugurację inkasują komplet punktów w spotkaniu z Sokołem Słopnice.

Choć zespół w Stróżach istnieje od 1949 roku, piłkarska Polska miała okazję poznać go dokładniej dopiero przed sześcioma laty, gdy Kolejarz zakończył rozgrywki grupy wschodniej II ligi na 2. miejscu i razem z LKS Bruk-Bet Nieciecza wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. W I lidze stróżanie występowali przez cztery sezony, a największy sukces osiągnęli w 2012 roku, gdy pierwszoligowe rozgrywki zakończyli tuż za podium. Niestety, dwa lata później Kolejarzowi przyszło rozstać się z I ligą i to nie ze względów sportowych – piłkarze sezon 2013/2014 zakończyli na 11. miejscu z jedenastopunktową przewagą nad strefą spadkową, ale klub nie otrzymał licencji na kolejny sezon na zapleczu ekstraklasy. Kolejarz mógł występować w II lidze, ale na tym poziomie w Stróżach trudniej byłoby o sponsorów i finansowanie drużyny, co ostatecznie doprowadziło do „fuzji” z Limanovią Limanowa, która w wyniku reorganizacji rozgrywek właśnie żegnała się z drugą ligą.

Tym samym w II lidze (choć na krótko) pozostał zespół z Limanowej, natomiast Kolejarz przystąpił do rozgrywek w nowosądeckiej Klasie A. I już w pierwszym sezonie stróżanie byli o krok od wywalczenia awansu, ale rozgrywki zakończyli na drugim miejscu tylko ze względu na niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z Heleną Nowy Sącz. Przed rokiem było już znacznie lepiej – Kolejarz zanotował tylko jedną ligową porażkę i z dorobkiem 75 puntków pewnie, po 13 latach, powrócił do „okręgówki”.

W inauguracyjnym spotkaniu w Lidze okręgowej ekipa z 2,5 tysięcznych Stróż pokonała 3:2 zespół Sokoła Słopnice, choć w drugiej połowie gospodarze musieli odrabiać straty. Bohaterem Kolejarza został Bartek Petryla, który na boisku pojawił się w 62. Minucie, ale dwoma trafieniami zdołał zapewnić gospodarzom komplet punktów.


15.08.2016; Liga okręgowa, Nowy Sącz:
Kolejarz Stróże - Sokół Słopnice 3:2 (1:1)
1:0 - Mirosław Matusik 32'
1:1 - Dominik Pach 36'
1:2 - Krzysztof Śliwa 54'
2:2 - Bartek Pertyla 73'
3:2 - Bartek Pertyla 75'

Widzów: ok. 160.

Bilet: 3 PLN.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Linki:
Raport meczowy; Łączy nas Piłka
Liga okręgowa, Nowy Sącz - tabela, wyniki, terminarz; 90minut.pl
Galeria z meczu; Gorlickie Klimaty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz