13/11/2015

Klasa A: Młodość Rudno - Ruch Kozłów

Bez niespodzianki w Rudnie, gdzie w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej zabrzańskiej Klasy A liderująca rozgrywkom Młodość podejmowała piąty w tabeli Ruch Kozłów. Gospodarze, choć przez całą drugą połowę musieli radzić sobie w osłabieniu, zwyciężyli 2:1 i utrzymali czteropunktową przewagę nad zespołem Carbo Gliwice.

Mecz dla gospodarzy ułożył się idealnie, bo już w jednej z pierwszych akcji udało im się wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Dariusz Sawicki. 20 minut później prowadzenie podwyższył Marcin Piper i wydawało się, że lider spotkanie ma już pod kontrolą. Tymczasem w ostatnim fragmencie pierwszej połowy czerwona kartką ukarany został Andrzej Haukę i sytuacja ekipy z Rudna nie wydawała się już tak jasna. Jednak mimo gry w przewadze przez ponad trzy kwadranse, piłkarzy z Kozłowa stać było tylko na honorowe trafienie - dziesięć minut po zmianie stron „jedenastkę” skutecznie wykonał Łukasz Kapusta.

Dzięki zwycięstwu zespół Młodości utrzymał przewagę czterech punktów nad gliwickim Carbo oraz sześciu „oczek” nad Sokołem Łany Wielkie. Oznacza to, że choć w najbliższy weekend rozegrana zostanie awansem pierwsza kolejka rundy rewanżowej, zielono-czerwoni pozostaną na pierwszym miejscu w tabeli co najmniej do wiosny 2016 roku.