czwartek, 19 listopada 2015

Groundspotting: LKS Zabełków

Zabełków to licząca kilkuset mieszkańców wieś położona na południowym krańcu Polski, nieopodal granicy z Czechami, której piłkarskim reprezentantem jest występujący w raciborskiej Klasie C Ludowy Klub Sportowy. Co ciekawe, boisko LKS-u znajduje się nie w samym Zabełkowie, a tuż „za miedzą”, w sąsiednich Chałupkach.

Ludowy Klub Sportowy Zabełków może pochwalić się ponad stuletnią historią, ponieważ jego początki datuje się na 1908 rok. Jak podaje klubowy serwis internetowy zabełkowska drużyna funkcjonowała przez ten czas nieprzerwanie, za wyjątkiem okresu I i II Wojny Światowej. W czasach nam najbliższych, czyli w ostatniej dekadzie, LKS spędził łącznie siedem sezonów w raciborskiej Klasie B, z którą przyszło mu pożegnać się wiosną tego roku. Aktualnie, po zakończeniu rudny jesiennej, zabełkowianie zajmują pozycję wicelidera Klasy C, z pięciopunktową stratą do rezerw Naprzodu Zawada z Wodzisławia Śląskiego.


Warto wspomnieć o lokalizacji obiektu LKS-u, który znajduje się nie w Zabełkowie, a w sąsiednich Chałupkach. Granica pomiędzy obiema miejscowościami przebiega niespełna 120 metrów od zachodniej linii bramkowej (zdjęcie powyżej).. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz