24/08/2015

Liga okręgowa: KS 94 Rachowice - Wilki Wilcza

Niewiele zabrakło w poprzednim sezonie, więc może uda się w obecnym? Wilki Wilcza wiosną o zaledwie trzy punkty przegrały awans do IV ligi. W obecnym, po trzech kolejkach, liderują w swojej grupie z kompletem zwycięstw. Choć to ostatnie, na boisku w Rachowicach, nie przyszło podopiecznym Jacka Wiśniewskiego tak łatwo…

Niedzielne starcie w Rachowicach było już drugim pojedynkiem obu drużyn w odstępie zaledwie kilkunastu dni. W połowie sierpnia, w Wilczej, tamtejsze Wilki pokonały żółto-niebieskich 3:1 w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Zabrze. Zatem teraz w Rachowicach gospodarze mieli okazję do rewanżu za pucharową wpadkę, jednak szansy tej nie wykorzystali.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Wilków - lider rozgrywek wyszedł na prowadzenie już w 9. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego na listę strzelców wpisał się Łukasz Szymura. Gospodarze odpowiedzieli na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy trafieniem Artura Łopatki z rzutu karnego, ale z remisu cieszyli się dosłownie chwilę, gdyż jeszcze przed przerwą, za sprawą Mateusza Gruszki, przyjezdni ponownie objęli prowadzenie. Po zmianie stron szybki cios wyprowadzili zawodnicy z Rachowic, którzy w 48. minucie ponownie wyrównali stan meczu, ale ostatnie słowo tego dnia należało do ekipy Jacka Wiśniewskiego, a trzecie w tym sezonie zwycięstwo zapewnił Wilkom w 66. minucie Tomasz Tabiś.

Aktualnie trenerem Wilków Wilcza jest znany z polskiej ekstraklasy
(189 meczów i 12 goli) Jacek Wiśniewski.

Klub Sportowy 94 Rachowice - jak sama nazwa wskazuje - założony został w 1994 roku. Po niespełna dekadzie istnienia żółto-niebiescy święcili pierwszy sukces w postaci awansu do Klasy A, wywalczony latem 2003 roku, a po kolejnych ośmiu sezonach na boisko przy ul. Wiejskiej zawitała „okręgówka”. W lidze okręgowej KS 94 Rachowice debiutował 14 sierpnia 2011 roku, remisując na własnym boisku 1:1 z MKS Zabrze-Kończyce, a największym sukcesem w krótkiej historii klubu z Rachowic było zajęcie 5. miejsca na finiszu tych rozgrywek w sezonie 2013/2014.

Na koniec informacja dla kolekcjonerów biletów: mecz z Wilkami Wilcza był w Rachowicach płatny, ale… nie był biletowany. Choć może to tylko dla mnie nie starczyło pamiątkowej „wejściówki:”. :(