czwartek, 27 sierpnia 2015

Puchar Polski: Jastrząb Bielszowice (Ruda Śląska) - Unia Kosztowy (Mysłowice)

W spotkaniu I rundy okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice, w którym zmierzyli się dwaj przedstawiciele „okręgówki”, Jastrząb Bielszowice uległ na własnym boisku Unii Kosztowy 2:3. Rezultat uznać należy za zgodny z przedmeczowymi prognozami, chociaż w drugiej połowie przyjezdni mogli przez moment obawiać się o końcowy wynik.

Unia Kosztowy w zeszłym sezonie dość długo walczyła o zwycięstwo w swojej „okręgówce” i awans do IV ligi. Ostatecznie piłkarze z Mysłowic sezon zakończyli na drugim miejscu, ustępując rezerwom GKS-u Tychy o zaledwie cztery punkty. Natomiast bielszowicki Jastrząb w tym samym czasie walczył jeszcze - z powodzeniem - o awans do Ligi Okręgowej, kończąc rozgrywki katowickiej Klasie A na drugim miejscu, za Naprzodem Lipiny. Na tej podstawie przed meczem większe szanse na awans do kolejnej rundy Pucharu polski dawałem przyjezdnym i - o dziwo - moje prognozy okazały się słuszne.

„Uniści” losy awansu mogli rozstrzygnąć już w pierwszej połowie. W odstępie kilkudziesięciu sekund wypracowali dwubramkowe prowadzenie, ale tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry ich strzał z dystansu zatrzymał się na poprzeczce bielszowickiej bramki. Po zmianie stron mecz nieco się wyrównał, gospodarze również dwukrotnie wpisali się na listę strzelców, ale w międzyczasie trzecie trafienie zdobyli także zawodnicy z Mysłowic, zapewniając sobie tym samym przepustki do kolejnej rundy.

Dzisiejszy Jastrząb Bielszowice to klub o blisko stuletniej historii - założony został dokładnie 26 czerwca 1920 roku pod nazwą Zgoda Bielszowice, pod którą występował przez zdecydowaną większość swojego istnienia. Na przełomie XX i XXI wieku nad bielszowickim klubem pojawiły się czarne chmury i tak jesienią 1999 roku działalność Zgody została zawieszona. Po krótkim rozbracie sekcja - już jako Towarzystwo Piłkarskie „Jastrząb” Bielszowice - powróciła na piłkarską mapę Polski, ale równie szybko (po dwóch sezonach) wycofała się z rozgrywek. Skuteczniejsza okazała się druga próba reaktywacji: Jastrząb przystąpił do rozgrywek katowickiej Klasy B w sezonie 2005/06 i już po dwóch latach cieszył się z pierwszego awansu, a po kolejnych pięciu sezonach występował w Klasie Okręgowej.  W minionym sezonie bielszowiccy piłkarze powrócili do katowickiej Klasy A, ale rozbrat z „okręgówką” trwał w tym przypadku zaledwie dwanaście miesięcy.


25.08.2015; Polska, Okręgowy Puchar Polski, podokręg Katowice:
Jastrząb Bielszowice (Ruda Śląska) - Unia Kosztowy (Mysłowice) 2:3 (0:2)
0:1 - Tomasz Wentkowski 17'
0:2 - Patryk Fahrenholt 19'
1:2 - ? 68'
1:3 - Mateusz Iwan 85'
1:3 - ? 89'

Widzów: ok. 50.

Bilet: Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz