środa, 29 lipca 2015

Puchar Polski: GKS Katowice - Rozwój Katowice

Po dwuletniej przerwie, w niedzielę ponownie zawitałem na stadionie przy ul. Bukowej 3 w Katowicach. Okazja była nie byle jaka, bo w ramach rozgrywek Pucharu Polski doszło do derbów "Miasta Ogrodów", w których "GieKSa" mierzyła się z Rozwojem w pierwszej odsłonie „derbowego trójboju”, jaki czeka nas w tym sezonie.

Pewnie trudno w to uwierzyć, ale spotkanie pomiędzy GKS-em a Rozwojem było dopiero czwartym oficjalnym meczem pomiędzy tymi zespołami. Wszystkie z trzech dotychczasowych derbowych potyczek miały miejsce w sezonie 2006/2007 - w rozgrywkach ówczesnej III ligi dwukrotnie padł bezbramkowy remis, natomiast w finale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Katowice lepszy, choć dopiero po rzutach karnych, okazał się Rozwój.

W niedzielę podopieczni Piotra Piekarczyka ponownie znaleźli sposób na Rozwój, pokonując rywala z Brynowa 2:0 po golach Filipa Burkhardta i Krzysztofa Wołkowicza. Na szczególnie uznanie zasługuje ten drugi, który w 80. minucie zmienił Macieja Bębenka i zaledwie kilkanaście sekund po wejściu na murawę wpisał się na listę strzelców. Zwycięstwo "GieKSy" mogło być nawet wyższe, ale gospodarze w drugiej połowie zmarnowali kilka bardzo dobrych sytuacji, za co pochwalić trzeba też bramkarza Rozwoju Bartosza Solińskiego.

Na pewno znajdą się tacy, którzy będą narzekać na niedzielną frekwencję przy Bukowej, gdzie derby z trybun oglądało 3063 widzów. Czy jest to jednak zły wynik? W całym poprzednim sezonie na domowych meczach GKS-u tylko trzykrotnie pojawiło się więcej kibiców - na spotkaniach z GKS-em Tychy (ok. 4300), Widzewem Łódź (ok. 3450) oraz Zagłębiem Lubin (ok. 3100). Dodatkowo z wizyty na derbach niektórzy zrezygnować mogli w ostatniej chwili, ze względu na ogromne kolejki pod kasami, co podobno spowodowane było brakiem oddzielnych stanowisk do wyrabiania nowych kart kibica i zakupu samego biletu.

Podczas derbów Katowic sektor gości pozostał pusty. Kibice Rozwoju zasiedli
pomiędzy fanami gospodarzy na trybunie głównej.

Kolejne derby Katowic już za dwa miesiące: w ostatni weekend września obie drużyny spotkają się ze sobą już w ramach rozgrywek I ligi. Ponownie przy Bukowej.


26.07.2015; Puchar Polski - I runda:
GKS Katowice - Rozwój Katowice 2:0 (1:0)
1:0 - Filip Burkhardt 2'
2:0 - Krzysztof Wołkowicz 80'

Widzów: 3063.

Bilet: 15 PLN (+5 PLN - Karta Kibica).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz