wtorek, 5 sierpnia 2014

III liga: Górnik II Zabrze - Ruch II Chorzów

„Derby dla Górnika!” - tak, to nie pomyłka. Chociaż „Wielkie derby Śląska” w ekstraklasie odbędą się dopiero za dwa miesiące (w pierwszy weekend października w Chorzowie), za nami już… wielkie derby rezerw. W drugiej kolejce niezwykle interesującej III ligi opolsko-śląskiej drugi zespół Górnika rozgromił rezerwy Ruchu 6:2!

III liga opolsko-śląska w obecnym składzie może okazać się apetycznym kąskiem dla kibiców. W liczącej 20 zespołów grupie rywalizują ze sobą m.in. BKS Stal Bielsko-Biała, Polonia Bytom, Szombierki Bytom, GKS 1962 Jastrzębie, Odra Opole i Ruch Zdzieszowice, a także rezerwy ekstraklasowych drużyn: Górnika, Piasta, Podbeskidzia oraz Ruchu. Nie są to bynajmniej zespoły anonimowe, a każdy z nich może pochwalić się mniejszą lub większą grupą zagorzałych fanatyków (o ile oczywiście kibice ekstraklasowego kwartetu będą chcieli udzielać się na meczach rezerw). A przecież mogło być jeszcze lepiej, gdyby w zeszłym sezonie z III ligą nie pożegnały się: Odra Wodzisław, Ruch Radzionków, Start Namysłów i Szczakowianka Jaworzno. Ech… :)

Już druga kolejka rozgrywek przyniosła kilka ciekawie zapowiadających się spotkań. W Bielsku miejscowa Stal podejmowała beniaminka z Jastrzębia-Zdroju (oczywiście mecz trzeba było rozegrać w tygodniu; aż dziwne, że nie grano przed południem), a w Opolu w derbach regionu miejscowa Odra podejmowała Ruch Zdzieszowice (jednak bez kibiców gości…). Ja wybrałem opcje lokalną, czyli „Wielkie derby śląskich rezerw”, które niestety pod względem kibicowskim nie zapowiadały się ciekawie…

Spotkanie drugich garniturów Górnika i Ruchu odbywało się na płycie głównej przebudowywanego stadionu przy Roosevelta, ale organizowane było jako impreza niemasowa, a do sprzedaży trafiło zaledwie 900 biletów - niewiele, ale i tak podaż niemal dwukrotnie przewyższyła popyt… Kibiców Ruchu w zorganizowanej grupie oczywiście brak, ze względów bardziej złożonych (ich bojkot meczów w Zabrzu) oraz zupełnie banalnych (brak sektora gości na będącym placem budowy obiekcie). Nie zmienia to oczywiście faktu, że na trybunach fani z Chorzowa zasiedli, co widać było po bramkach dla gości. ;) Natomiast spośród osób „z nazwiskiem” wydaje mi się, że po stronie „Niebieskich” mecz oglądał m.in. Dariusz Gęsior (?).

A na boisku - szok! Wiem, to tylko mecz rezerw, ale wynik 6:2 robi wrażenie i pewnie będzie na ustach aż do październikowych derbów - tych „na poważnie”. Największym wygranym tego spotkania u gospodarzy wydaje się być Dawid Plizga - autor hattricka boisko opuścił na kwadrans przed końcem, jakby chciano oszczędzić go przed najbliższym meczem z Jagiellonią w ekstraklasie. W znacznie gorszym nastroju do szatni schodził Mateusz Kuchta, który całkowicie zawalił drugą bramkę dla Ruchu, przepuszczając między rękami dość proste uderzenie.


Następna kolejka III ligi opolsko-śląskiej już w środę, 6 sierpnia, a w najbliższy weekend kolejne rezerwowe derby w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie drugi zespół Piasta. Ja jednak już teraz pragnę zachęcić wszystkich fanów lig niższych, amatorów kibicowania, a może także… poszukiwaczy „mocniejszych wrażeń”: w weekend 24-25 października, czyli w ramach 16. kolejki III ligi, dojdzie do derbów Bytomia, w których Szombierki podejmą Polonię. :)


03.08.2014; III liga oposlko-śląska:
Górnik II Zabrze - Ruch II Chorzów 6:2 (3:2)
1:0 - Plizga 12'
1:1 - Janik 25'
2:1 - Małkowski 34'
3:1 - Kurzawa 38' (k,)
3:2 - Karahmet 45'
4:2 - Skrzypczak 55'
5:2 - Plizga 68'
6:2 - Plizga 72'

Widzów: 500.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz