wtorek, 8 kwietnia 2014

Klasa B: Pogoń Ziemięcice - Walka Makoszowy (Zabrze)

Spóźnić się na mecz o minutę, a mimo to przegapić pierwsza bramkę? Oczywiście, że można! Piłkarze Walki Makoszowy postanowili sprawić psikusa wszystkim spóźnialskim i w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Ziemięcice na prowadzenie wyszli już po 35 sekundach! Ostatecznie goście zwyciężyli 5:2, a trzy punkty dały im powrót na fotel lidera zabrzańskiej Klasy B.

Niech jednak nikogo nie zmyli wysokie zwycięstwo zabrzan - owszem, goście prezentowali się lepiej i zasłużenie sięgnęli po komplet punktów, ale był moment, w którym mogli drżeć o wynik. Po szybko strzelonej bramce (która na pewno „ustawiła mecz” ;p ) Walka grała spokojnie i dopiero przed przerwą rozwinęła skrzydła. I to dosłownie, bo kilka niemal identycznych akcji z prawej flanki dało zabrzanom trzy kolejne gole: dwa prawidłowe i jeden nieuznany z powodu pozycji spalonej. Kto spodziewał się, że po zmianie stron przyjezdni będą mogli odpocząć i ewentualnie podwyższyć wynik, był w błędzie. Niespodziewanie to Pogoń zdobyła dwie kontaktowe bramki i zaczęło się robić coraz ciekawiej. Kto wie, może gdyby gospodarze nie musieli kończyć meczu w dziesiątkę, Walka wcale nie wróciłaby na fotel lidera?

Z ciekawostek: w Ziemięcicach obecni byli kibice przyjezdnych z jedną flagą, chociaż nie prowadzili doping i z racji rozproszenia trudno określić ich konkretną liczbę.


Jeżeli komuś nazwa Pogoń Ziemięcice niewiele mówi (są tacy? ;p ), to już śpieszę ze skromną pomocą. Historia drużyny z Gminy Zbrosławice liczy blisko 70 lat, a zaczyna się zaraz po wojnie, z początkiem października 1946 roku. Początkowo we wsi istniała tylko sekcja szachowa, ale już w roku 1947 zawiązana została drużyna piłkarska. Jak nietrudno się domyślić, Pogoń zawsze grywała w lokalnych ligach, natomiast w ostatnich latach zasłużyła sobie na status „mocnego B-Klasowca”. ;) Boisko, na którym dzisiaj występują zawodnicy z Ziemięcic, istnieje prawdopodobnie już 35 lat - wcześniejszy obiekt Pogoni został w latach 60-tych XX wieku przeznaczony pod budowę lokalnej przychodni.

06.04.2014; Klasa B, Zabrze:
Pogoń Ziemięcice - Walka Makoszowy (Zabrze) 2:5 (0:3)

Czerwona kartka: ? (Pogoń Ziemięcice)

Widzów: ok. 60.

Bilet: Wstęp wolny.= = = = = Linki = = = = =

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz