poniedziałek, 31 marca 2014

Klasa B: Korona Rokitno Szlacheckie - Płomień Niegowonice

Niższe lig wróciły i oto mam drugi weekend z sosnowiecką Klasą B. Namówiony przez Rzeźnika z serwisu Kartofliska.pl dołączyłem do liczącej wówczas już dwie (sic!) osoby wyprawy w kierunku Rokitna Szlacheckiego. Cel? Nagłośnione derby gminy Łazy pomiędzy tamtejszą Koroną a Płomieniem Niegowonice, które doczekały się nawet meczowych plakatów! :P

Nie będę ukrywał: przeglądając terminarze najprawdopodobniej nawet nie zwróciłbym uwagi na to spotkanie. Korona i Płomień o nic już tym sezonie nie grają - plasując się w dolnej części tabeli nie mają najmniejszych szans na awans, nie muszą także martwić się spadkiem, bo Klasa B to najniższy poziom rozgrywkowy w podokręgu Sosnowiec. Jednak za wycieczką w rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej mocno optował Rzeźnik, skuszony hasłem „Wielkie derby”. Nastrój udzielił się i mnie, a znalezione „na mieście” plakaty zapowiadające to wydarzenie tylko podsyciły moją ciekawość. :PKorona Rokitno Szlacheckie jest całkiem młodym klubem, bo chociaż wcześniej we wsi istniał LZS (założony w połowie XX wieku), to pod obecną nazwą  i w obecnej formie zespół występuje dopiero od reaktywacji mającej miejsce w 2003 roku. Przez dziewięć rozegranych sezonów Korona nigdy nie opuściła szeregów Klasy B, a jej największym ligowym sukcesem był finisz na 4. pozycji w sezonie 2007/2008. Dwukrotnie natomiast piłkarzom z Rokitna przyszło być najgorszą drużyną w sosnowieckim podokręgu, kończąc na ostatnim miejscu rozgrywki 2006/2007 oraz 2012/2013.

Na boisku, jak na derby Wielkie derby, zwane przez miejscowych także „Świętą wojną”, walki nie brakowało, podobnie jak - o dziwo! - dobrej gry. I nie jest to żadna szydera. Od pierwszego gwizdka gra w szybkim tempie i kilka naprawdę ciekawych akcji, co z jednej strony zapowiadało dobre widowisko, a z drugiej budziło obawy, że jedni i drudzy niedługo po przerwie po prostu „spuchną”. Kluczowym wydarzeniem mogła być druga żółta kartka dla zawodnika Płomienia, pokazana pod koniec pierwszej połowy. Po zmianie stron Korona szybko objęła prowadzenie, a zwycięstwo przypieczętowała w ostatnich minutach meczu.

Dla zainteresowanych: materiały video z meczu są już oczywiście dostępne na Kartofliska TV. Kartofliskowy kanał na Youtube znaleźć można klikając tutaj, natomiast same bramki dla leniwych wklejam poniżej. ;)


Na koniec jeszcze dwa słowa pochwały dla Korony za serwis internetowy, który jak na drużynę z jedynie B-Klasowym dorobkiem prezentuje się co najmniej przyzwoicie (podobnie jak serwis odwiedzonego przed tygodniem KS Góra Siewierska z tej samej lig, o którym zapomniałem wspomnieć przy poprzedniej relacji).

Szkoda natomiast, że na tak reklamowanych derbach nie pojawił się żaden zorganizowany doping, na który po cichu liczyliśmy. A że na Koronie coś w kibicowskich klimatach się jednak dzieje świadczyć może poniższe zdjęcie z meczu przeciwko Zagłębiu 1906 Sosnowiec lub fotki na tej podstronie klubowego serwisu.

źródło: zaglebie.sosnowiec.pl/

29.03.2014; Klasa B, Sosnowiec:
Korona Rokitno Szlacheckie - Płomień Niegowonice 2:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Kyrcz 49'
2:0 - Jacek Tyborski 89'

Czerwona kartka: Karol Faryniak (45' - za drugą żółtą) - Płomień Niegowonice.

Widzów: ??

Bilet: Wstęp wolny.= = = = = Linki = = = = =
Relacja/raport meczowy na stronie Korony

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz