piątek, 27 grudnia 2013

Groundspotting: LKS Płomień Limanowa

Ludowy Klub Sportowy „Płomień” to drugi - po występującej we wschodniej grupie II ligi Limanowii - piłkarski zespół z Limanowej. Po tegorocznej drobnej modernizacji, w czasie której na obiekcie przy ul. Michała Dudka 12 zamontowano 300 plastikowych krzesełek, biało-czerwoni mogą z podniesionym czołem starać się o awans do „okręgówki”. A po rundzie jesiennej są tego bardzo bliscy…

Za datę powstania Płomienia przyjmuje się rok 1972, chociaż początków klubu można doszukiwać się już w okresie powojennym W 1948 roku w sąsiedniej Łososinie Górnej (jej cześć jest dziś jedną z dzielnic miasta), zawiązał się Ludowy Zespół Sportowy, który właśnie na początku lat 70-tych ubiegłego wieku, z pomocą miejscowych strażaków, został reaktywowany pod nazwą „Płomień”. W połowie lat 80-tych rozpoczęła się budowa istniejącego do dzisiaj stadionu, który po trwających niespełna dwa lata pracach został otwarty w lipcu 1988 roku.

Aktualnie, po niedawnej modernizacji we wrześniu 2013 roku, Płomień dysponuje obiektem z 300 miejscami siedzącymi, a wykonane prace można rozpatrywać jako… krok w stronę „okręgówki”. W ostatnich sezonach piłkarze w pasiastych, biało-czerwonych strojach rywalizowali na przemian na boiskach dwóch najniższych klas rozgrywkowych w podokręgu limanowskim, ale sezon 2013/2014 może okazać się przełomowy. Na finiszu rundy jesiennej Płomień plasuje się na drugim miejscu w tabeli Klasy A, ustępując Dobrzance Dobra (zeszłoroczny spadkowicz) jedynie przez porażkę 3:5 w bezpośrednim pojedynku. Na wiosnę piłkarze z Limanowej powinni postarać się ciut bardziej, bo historyczny awans do Ligi Okręgowej naprawdę jest w zasięgu ręki.Zdjęcia stadionu Płomienia wykonałem w październiku 2013 roku.


Linki:
Oficjalna strona LKS Płomień Limanowa
HTML Online Editor Sample

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz