poniedziałek, 13 maja 2013

Klasa A: Milenium Wojkowice - Tęcza Błędów (Dąbrowa Górnicza)

Wiele wskazuje na to, że obecny sezon sosnowieckiej Klasy A należeć będzie do drużyn z Dąbrowy Górniczej. Pionier Ujejsce  od dawna zasiada na fotelu lidera, a po łatwym wyjazdowym zwycięstwie nad Milenium Wojkowice na drugie miejsce „wskoczyła” Tęcza Błędów. Istnieje zatem szansa, że w przyszłym sezonie dąbrowianie będą mieli w okręgówce aż czterech przedstawicieli!

Spotkanie na Stadionie Miejskim w Wojkowicach od początku toczyło się pod dyktando przyjezdnych, którzy już w I połowie rozstrzygnęli losy meczu. Moim zdaniem trener Milenium powinien większą uwagę poświęcić lewej stronie formacji defensywnej, ponieważ to właśnie po akcjach w tamtej strefie i podaniach „po linii” Tęcza zdobyła dwie bramki, a dwa kolejne powinna. W ogóle w drugiej połowie goście zmarnowali ze trzy doskonałe sytuacje na podwyższenie wyniku , natomiast wojkowiczanie nie stwarzali praktycznie żadnego zagrożenia, w związku z czym trener Tęczy na około 25 minut przed końcem zdecydował się na… zmianę bramkarza.

Zwycięstwo w Wojkowicach pozwoliło Tęczy wyprzedzić Niwy Brudzowice i „wskoczyć” na prawdopodobnie premiowana awansem pozycję wicelidera. Jeżeli ekipa z Błędowa uzyska promocję razem z Pionierem, „okręgówka” może stać się wielką derbowa areną dla dąbrowskich drużyn! Już teraz występuje tam Unia Strzemieszyce, a wiele wskazuje, że w przyszłym sezonie dołączy do niej mająca niewielkie szanse na utrzymanie w IV lidze Unia Ząbkowice.

12.05.2013; Klasa A, podokręg Sosnowiec:
Milenium Wojkowice - Tęcza Błędów (Dąbrowa Górnicza) 0:3 (0:3)

Widzów: ok. 70.

Bilet: Wstęp wolny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz