poniedziałek, 28 stycznia 2013

Problem z albumami Picasa

Przyznaję, że ze względu na zastój w okresie zimowym, w ostatnich tygodniach nieco mniej interesowałem się blogiem. Rzadkie wizyty na stronie sprawiły, że dopiero w minioną sobotę zauważyłem problem z serwisem Picasa, a co za tym idzie i z publikowanymi tutaj galeriami. Mówiąc w skrócie: część z linków „umarła”.

W listopadzie zeszłego roku wszystkie galerie bloga zostały przeniesione na nowe konto, a co za tym idzie i pod nowy adres. Docelowo zmiana miała ułatwić Użytkownikom dotarcie do bloga przez prosty adres URL, który brzmiał: picasaweb.google.com/groundhoppingpl. Niestety ten poniekąd prosty link w ostatnich dniach przestał funkcjonować, a adres galerii Groundhopping Polska dostępny jest tylko pod „numerycznym” URL: picasaweb.google.com/113414770992289178592 - a ten zapamiętać o wiele trudniej.

W związku z tą niespodziewaną zmianą, czy też raczej błędem Google, na blogu pojawiły się błędy przy tekstowych linkach do galerii - po kliknięciu pojawia się komunikat „404 NOT_FOUND”. Co ciekawe mimo zmiany URL daje działają pokazy slajdów, co z jednej strony cieszy, a z drugiej jeszcze bardziej zastanawia. :P

Nie wiem, co jest powodem opisanego wyżej błędu, ale po cichu liczę, że to tylko chwilowa wpadka usługi Google, która za kilka dni naprawi się sama, jak sama się zepsuła. Póki co, jeśli któryś z linków nie działa, a chcielibyście obejrzeć zdjęcia, pozostaje tylko wpisać w przeglądarce adres picasaweb.google.com/113414770992289178592 i znaleźć album ręcznie (foldery uporządkowane są chronologicznie wg daty odwiedzin, a nie daty publikacji).

A z tego miejsca mogę jeszcze obiecać, że do końca miesiąca postaram się spisać i opublikować… podsumowanie roku 2012, które miało pojawić się pod koniec grudnia, ale niestety się nie udało. :P

PS. Jeżeli któremuś z Czytelników również przytrafił się podobny problem z usługą Picasa, będę wdzięczny za informację.

1 komentarz:

  1. Problem już się rozwiązał (oby na stałe), także galeria dostępna jest ponownie pod prostszym adresem: https://picasaweb.google.com/groundhoppingpl .

    OdpowiedzUsuń