05/11/2012

III liga: Przyszłość Rogów - Górnik Wesoła (Mysłowice)

Położona jakieś pięć kilometrów od granicy z Czechami wieś Rogów (a kiedyś Rogi) ma swojego reprezentanta w grupie opolsko-śląskiej III ligi piłkarskiej. Mało tego – KS Przyszłość, bo to o nim mowa, jest obecnie liderem rozgrywek, a jeśli utrzyma pierwsze miejsce do końca sezonu, to na 80-lecie istnienia sprawi sobie wspaniały prezent w postaci historycznego awansu do II ligi!

A trzeba przyznać, że w przypadku wywalczenia promocji, pod względem infrastruktury nikt w Rogowie nie powinien się wstydzić lub mieć jakichś kompleksów względem drugoligowych rywali. Stadion Przyszłości może pomieścić ok. 2000 widzów, do tego z trzech tron boiska znajdują się kryte trybuny, pod którymi siedzące miejsca znajdzie 709 fanów. Dla mnie spore zaskoczenie in plus.

KS Przyszłość powstał w 1933 roku jako Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej (SMP Rogów), by po dwóch latach „przechrzcić” się na Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM Rogów). W czasie II wojny światowej działalność klubu została zawieszona, ale już po jej zakończeniu powrócił do gry jako Strzelec Rogów, a następnie przekształcił się w Przyszłość Rogów (niestety brak tutaj daty), pod którą nazwą funkcjonuje do dziś. W czerwcu 2011 roku „Trójkolorowi” wywalczyli historyczny awans do III ligi, który obecnie jest największym sukcesem w historii klubu.

W meczu z Górnikiem Wesoła, beniaminkiem rozgrywek, faworytem z pewnością byli gospodarze i końcowy rezultat nie jest raczej zaskoczeniem, jednak… Wynik 2:0 wskazywać może na spokojne zwycięstwo Przyszłości, ale na boisku (szczególnie w I połowie, bo po przerwie więcej było fauli niż gry) spotkanie było dość wyrównane, a przyjezdni z Mysłowic na pewno nie wyglądali na gorszych. rogowianie byli jednak tego dnia zdecydowanie skuteczniejsi.

Wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć zdjęcia z meczu, oba gole oraz skrót ze spotkania na oficjalnej stronie Przyszłości.