poniedziałek, 8 października 2012

Liga okręgowa: KS Panki - Warta Kamieńskie Młyny

„Panki – wieś w Polsce, w województwie śląskim, w powiecie kłobuckim, w gminie Panki. Miejscowość jest siedzibą gminy Panki” – to encyklopedyczna definicja, którą znaleźć można na Wikipedii. Ta sama Wikipedia nie wspomina o żadnych zabytkach czy też turystycznych atrakcjach. Jest natomiast wzmianka o lokalnej drużynie piłkarskiej. :)

KS Panki powstał w 1935 roku, a największym sukcesem w blisko 70-letniej historii klubu są występy na szczeblu IV ligi. Występy, a raczej epizod, bo przygoda zielono-żółto-czarnych na tym szczeblu trwała zaledwie sezon (do tego piłkarze występowali pod nazwą DEAL Panki).  W grudniu 2002 roku trójkolorowi zniknęli z piłkarskiej mapy Polski, ale już w maju przyszłego roku zespół reaktywowano – początkowo przez dwa sezony klub prowadził tylko sekcje młodzieżowe, a latem 2005 roku przystąpił do rozgrywek częstochowskiej Klasy B. Obecnie Panki mają swojego piłkarskiego reprezentanta w lidze okręgowej. I właśnie na mecz tej „okręgówki” (mającej sponsora tytularnego!) wybrałem sobie za cel w miniony weekend.

Spotkanie dla mnie rozpoczęło się na kilka minut przed przerwą, gdyż chcąc zobaczyć parę okolicznych stadionów, na ten w Pankach dotarłem z dość mocnym spóźnieniem (ale załapałem się jeszcze na biletowane wejście :P ) . Na szczęście zdążyłem na najważniejsze: w 40. minucie za faul czerwoną kartką ukarany został obrońca gości, a niedługo po zmianie stron gospodarze zdobyli jedyną tego dnia bramkę. Ponadto na początku drugiej połowy trener Warty został najprawdopodobniej odesłany „na trybuny”:


06.10.2012; Klasa okręgowa Vigo, Częstochowa:
KS Panki - Warta Kamieńskie Młyny 1:0 (0:0)

Widzów: ok. 100.

Bilet: 5 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz