środa, 8 sierpnia 2012

Puchar Polski: Piast Ożarowice - Gwarek Tarnowskie Góry

Powoli rozkręcają się w okolicy rozgrywki okręgowego Pucharu Polski. W miniony weekend odbyły się spotkania I rundy w podokręgu Bytom, co akurat nie było mi na rękę. Na szczęście nie wszystkie mecze zaplanowano na sobotę i – zapewne z myślą o mnie :P – pojedynek pomiędzy Piastem Ożarowice i Gwarkiem Tarnowskie Góry rozegrano dopiero we wtorkowe popołudnie. Dziękuję. :)

W ostatnich dwóch sezonach oba zespoły rywalizowały ze sobą w rozgrywkach II grupy katowickiej okręgówki, a bilans bezpośrednich spotkań w tym okresie przemawiał zdecydowanie na korzyść Gwarka (3-1-0). Co więcej, w czerwcu zespół z Tarnowskich Gór świętował awans do IV ligi, natomiast Piast spadł do A-Klasy, także na papierze faworytem byli przyjezdni. Ci jednak do Ożarowic przysłali zespół złożony z rezerwowych oraz juniorów i skończyło się na niespodziewanie łatwym i wysokim zwycięstwie żółto-zielonych.

Ożarowice to wieś sąsiadująca z Pyrzowicami, w związku z czym boisko Piasta znajduje się niemalże w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska Katowice (z murawy do pasa startowego będzie chyba mniej niż 2 km w linii prostej), w związku z czym podczas meczów można podziwiać wzbijające się w niebo samoloty. :P

Wspomnieć trzeba też o stadionowej infrastrukturze. Gdy w Chorzowie przy ul. Cichej 6 kibice mogą oglądać mecz z tramwajowych krzesełek, tak w Ożarowicach rezerwowi mogą zasiąść na krzesłkach autobusowych:


Ale o wiele ciekawsze siedziska znaleźć można przy bocznym boisku. 5-osobowe przenośne zestawy, wręcz genialne w swojej prostocie i mówię to bez ironii! :)


A skoro już tak o ciekawostkach związanych z Piastem, to klub z Ożarowic ma od kilku dni może pochwalić się nowym herbem. Przyznaję, że całkiem ładnym, jakościowo lepszym od poprzedniego, ale mogło być zupełnie inaczej. W konkursie na nowe logo drużyny zgłoszony został taki oto projekt::D

07.08.2012; Okręgowy Puchar Polski - Podokręg Bytom:
Piast Ożarowice - Gwarek Tarnowskie Góry 5:1 (3:1)

Widzów: ok. 50.

Bilet: Wstęp wolny.

4 komentarze:

 1. ozaRowice najepsi Ruchu ChoRzoW Kibice anty polonia bytom

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszamy na nowe boisko Piasta na jesień 2013(planowany termin oddanie to październik)

  OdpowiedzUsuń
 3. W Ożarowicach kibice Ruchu to dzieciaki z okolicznych podstawówek. Cała reszta starej gwardii na czele z seniorami to Górnik Zabrze (pomijając sporą liczbę sympatyków GieKSy i kilku zliczonych na palcach kibiców Ruchu) co zresztą widać i słychać w przyśpiewkach na meczach tutejszego Piasta, którego forma kibicowska w ostatnich czasach bardzo się rozwinęła. Do tego dochodzą też, jeśli można t tak nazwać, układy z kibicami Gwarka Tarnowskie Góry i Odry Miasteczko Śl.

  OdpowiedzUsuń
 4. czy ktoś już zauważył, że ten nowy projekt herbu to stuprocentowa kopia herbu
  Udinese; do kryminału z tym co to "wymyślił" czytaj splagiatował;

  OdpowiedzUsuń