środa, 18 lipca 2012

Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów

W końcu spotkania o stawkę – w środę 18 lipca rozegrane zostały spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Ale jeśli tak nad tym pomyśleć, to czy faktycznie te mecze powinny być uznawane za „spotkania o stawkę”, skoro ponownie cztery zespoły zrezygnowały z gry na tym szczeblu, z czego dwa zrobiły to dosłownie „za pięć dwunasta”?

Cofnijmy się o dwanaście miesięcy: wówczas do meczów w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski nie przystąpiły: Ilanka Rzepin, Ruch Wysokie Mazowieckie, Polonia Nowy Tomyśl i GLKS Nadarzyn. Teraz bez walki poddał się kolejny kwartet w składzie: Calisia Kalisz, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,  Stal Stalowa Wola i Czarni Żagań.

No ale dobra, pomińmy filozofowanie. Rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu centralnym się rozpoczęły, więc trzeba korzystać! :P Tylko pełnymi garściami brać nie można, bo mecze – wiadomo – w środku tygodnia. Korcił mnie środowy mecz w Wodzisławiu pomiędzy tamtejszą „Odrą” i GKS-em Tychy, ale w dzień roboczy to trochę za daleko. Dlatego padło na Sosnowiec i starcie Zagłębia ze Stalą Rzeszów.

Nad Brynicą zaciskają pasa, w związku z czym niedawno wydano komunikat o częściowym zamknięciu Stadionu Ludowego – przy Kresowej czynna będzie (przynajmniej na początku sezonu) tylko trybuna kryta, mogąca pomieścić 1100 widzów. Takie rozwiązanie ma sprawić, że przy komplecie widzów koszt organizacji spotkania się zwróci.

W takim przypadku po meczu ze Stalą władze Zagłębia wyszły… na plus – wg różnych źródeł w Internecie, mecz na Ludowym oglądało 1200-1300 widzów, czyli nadkomplet. Chociaż może to akurat spowodowane jest obecnymi w sektorze gości, bo przyjezdni w całkiem przyzwoitej liczbie wypełnili "klatkę".

W zeszłym sezonie byłem na „Ludowym” po drugiej stronie, na wprost głównej trybuny. Teraz z miejsc na krytej mogłem dokładniej przyjrzeć się tej stronie boiska. I zauważyłem, że trenerzy obu zespołów mają w Sosnowcu dość dużą swobodę i mogą w trakcie spotkań sobie zafundować długie spacery:


18.07.2012; Puchar Polski, Runda przedwstępna:
Zagłębie Sosnowiec - Stal Rzeszów 2:1 (0:1)
0:1 - Dawid Florian 17'
1:1 - Michał Grunt 50'
2:1 - Rafał Jankowski 61'

Widzów: 1100.

Bilet: 10 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz