piątek, 8 czerwca 2012

IV liga: Górnik Piaski (Czeladź) - Grunwald Ruda Śląska

Rzutem na taśmę udało mi się w tym sezonie zaliczyć wszystkie piłkarskie zespoły z Czeladzi. Zadanie to było o tyle ciężkim wyzwaniem, że w tym ponad trzydziestotysięcznym mieście istnieją… dwa takie kluby. :) Jesienią zawitałem raz na spotkaniu MCKS Czeladź z Gwarkiem Tarnowskie Góry, a teraz, w końcówce sezonu, udało się w końcu dotrzeć na stadion przy ul. Mickiewicza.

Spotkanie Górnika Piaski z Grunwaldem Ruda Śląska było typowym meczem o przysłowiową „pietruszkę”, gdyż oba zespoły nie walczyły już o nic. Pierwsza połowa minęła bez ważniejszych wydarzeń godnych wspomnienia. Po zmianie stron , gdy gospodarze objęli prowadzenie, sytuacja na murawie się zaostrzyła i można było spodziewać się czerwonych kartek. Ostatecznie z boiska nikt nie został wykluczony, ale z powodu urazu boisko na rękach kolegów z drużyny opuścić musiał Mateusz Dreszer. W końcówce, gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne, Grunwald przeprowadził „akcję rozpaczy” i po centrze z prawej strony zdołał doprowadzić do wyrównania. Na zegarze widniała wówczas… 95. minuta!

Po końcowym gwizdku miejscowi z pewnością byli na siebie wściekli, bo dali sobie wyrwać niemal pewne już zwycięstwo. Ale z perspektywy całego sezonu zawodnicy z Czeladzi mogą być z siebie zadowoleni – jako beniaminek IV ligi szybko zapewnili sobie utrzymanie, a sezon zakończą w środku tabeli, mając przed ostatnią kolejką aż 20 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Historia Górnika sięga początku XX wieku, ale klub oficjalnie założony został dopiero w 1924 roku, występując początkowo jako Piłkarski Klub Sportowy, a następnie pod szyldem Robotniczego Klubu Sportowego. Obecna nazwa po raz pierwszy pojawiła się w roku 1950, ale po 25 latach zniknęła razem z całym klubem, który po fuzji z lokalnym rywalem stał się rezerwami MCKS-u. W roku 2000 Górnik został reaktywowany i już po sezonie awansował do Klasy A. Przez dekadę zespołowi z ul. Mickiewicza udało się osiągnąć historyczny awans do IV ligi.

06.06.2012; IV liga śląska, grupa I:
Górnik Piaski (Czeladź) - Grunwald Ruda Śląska 1:1 (0:0)
1:0 - Pietluch 54'
1:1 - Szpoton 90+5'

Widzów: ok. 60.

Bilet: 5 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz