środa, 30 maja 2012

Klasa B: Szombierki II Bytom - Naprzód Wieszowa

Meczowa oferta na niedzielny poranek nie była zbyt szeroka. Znalazłem chyba cztery spotkania, rozpoczynające się o godzinie 11:00, z czego dwa w Bytomiu. W lidze okręgowej rezerwy Ruchu Radzionków podejmowały Jedność 32 Przyszowice, a w B-Klasie Szombierki II Bytom grały z Naprzodem Wieszowa. Ostatecznie wybrałem to drugie spotkanie.

Decyzja nie była zła, bo na Szombierkach padło aż siedem bramek, a gospodarze spokojnie zwyciężyli Naprzód 5:2. Ale inaczej być chyba nie mogło – przyjezdni prawdopodobnie zmagają się z poważnymi problemami kadrowymi (?), bo do Bytomia przyjechali w dwunastu chłopa: 11 piłkarzy plus trener, który tego dnia pełnił także role sanitariusza, kierownika drużyny i Bóg wie kogo jeszcze. Do tego w ataku ekipy z Wieszowej od pierwszej minuty występował zawodnik z ręką na temblaku.

Przed przyjazdem na Szombierki razem z Brückim zatrzymaliśmy się jeszcze na Stroszku, by rzucić okiem na stadion Ruchu Radzionków, którego rezerwy o 11:00 podejmowały tego dnia Jedność 32 Przyszowice. Relację (w języku niemieckim) i kilka zdjęć ze stadionu „Cidrów” znaleźć można tutaj, natomiast opis spotkania i stadionu Szombierek dostępny jest tutaj.

27.05.2012; Klasa B, podokręg Bytom:
Szombierki II Bytom - Naprzód Wieszowa 5:2 (3:0)

Widzów: ok. 45.

Bilet: Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz