poniedziałek, 16 kwietnia 2012

II liga: Energetyk ROW Rybnik - Elana Toruń

Spotkaniem 25. kolejki zachodniej grupy II ligi, pomiędzy Energetykiem ROW Rybnik a Elaną Toruń, zainaugurowany został V zlot polskich turystów stadionowych. Na meczu w „mieście z ikrą” dzielnie stawił się kwiat rodzimego groundhoppingu, a liczba zlotowiczów w porywach sięgała nawet 13 (?) osób.

Mecz w Rybniku był ciekawy przede wszystkim ze względów kibicowskich: z jednej strony gospodarze, mocno związani z zabrzańskim Górnikiem, po drugiej natomiast toruńska Elana, będąca zgoda Ruchu Chorzów. Na stadionie nie zabrakło zatem wymiany uprzejmości ani opinii dotyczących zbliżających się Wielkich derbów Śląska. Widzów ok. 2000 w tym prawie 200 przyjezdnych (kilkadziesiąt osób zostało podobno za bramami), z czego ponad połowa to chorzowscy zgodowicze.

Boiskowe wydarzenia z pierwszych minut meczu mogły nastrajać optymizmem osoby oczekujące wielu bramek – po szybko zdobytym prowadzeniu przez gospodarzy na odpowiedź Elany nie trzeba było długo czekać. Jednak po pół godzinie gry i ponownym objęciu prowadzenia przez rybniczan, wynik nie uległ już zmianie.

Sielankową atmosferę zlot popsuła niestety pogoda – po spokojnych pierwszych 45 minutach meczu, w II połowie nad stadionem pojawiły się czarne chmury, a obfite opady deszczu nie pomagały w kontemplacji boiskowych wydarzeń.

Na koniec ciekawostka odnośnie rybnickiego stadionu: 25 lat temu przy ul. Gliwickiej gościła reprezentacja Polski, która 18 marca 1987 roku wygrała tutaj 3:1 w towarzyskim spotkaniu z Finlandią. Był to (o ile sieęnie mylę) jedyny występ "Biało-czerwonych" w Rybniku.

13.04.2012; II liga, grupa zachodnia:
Energetyk ROW Rybnik - Elana Toruń 2:1 (2:1)
1:0 - Kamil Kostecki 5'
1:1 - Karol Lewandowski 9'
2:1 - Jarosław Wieczorek 29'

Widzów: 2000.

Bilet: 5 PLN.

1 komentarz:

  1. Witam

    Bardzo ładne zdjęcia z meczu. Mam nadzieję, że dobrze się bawiłeś w "kulturalnym Rybniku".
    Pozdro Piotr z Rybnika

    OdpowiedzUsuń