wtorek, 27 grudnia 2011

Zapomniane: Bytom, Gliwice, Zabrze

Rok 2011 zbliża się ku końcowi, dlatego czas najwyższy nadrobić zaległości. Chodzi mianowicie o wizytę na trzech starych stadionach w Bytomiu, Gliwicach i Zabrzu, które odwiedziłem tej jesieni, ale nie wspominałem o nich w żadnej notce na blogu. Czas zrobić to teraz, by w nowy rok wejść bez żadnych zaległości. :)

Największym i chyba najbardziej znanym z trzech stadionów, o których mowa w tej notce, jest ten zlokalizowany w Gliwicach pomiędzy ulicami Akademicką i Kujawską. Stadion XX-lecia PRL-u – bo o nim mowa – po odbudowie w latach 60-tych mógł pomieścić 36 tysięcy widzów. Obecnie zrujnowany, przeżywa swoje ostatnie dni, ponieważ w jego miejscu ma powstać hala widowiskowo-sportowa z 15-tysięczną widownią. Kiedy? Nie wiem, ale wg znalezionych w Internecie informacji budowa maiał odbyć się w latach… 2007-2010. A jesienią 2011 stadion stał jeszcze na swoim miejscu. :)

Dwa kolejne stadiony to obiekty Koksownika Zabrze oraz Stali Bobrek Bytom. Niestety, mimo starań nie udało mi się znaleźć informacji na temat żadnego z tych klubów, dlatego pozostaje mi jedynie zaprosić do przejrzenia galerii.

1 komentarz:

  1. Great pics from Gliwice! I really like the special atmosphere of old, rotten former football grounds.

    OdpowiedzUsuń