22/07/2011

Puchar Polski: Rozwój II Katowice - Górnik Wałbrzych

Sezon 2011-2012 uważam za rozpoczęty! Inauguracja odbyła się w Katowicach, ale nie na stadionie GKS-u. W środę postanowiłem odwiedzić obiekt przy ulicy Zgody, gdzie w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski drugi zespół Rozwoju Katowice podejmował wałbrzyskiego Górnika. Opłacało się, ponieważ mecz rozstrzygnął się dopiero po 120 minutach, a padło w nim aż siedem goli.

Na szczególna uwagę zasługują bramki na 2:1 i 2:2. W 52. minucie Marek Walczak próbował dośrodkować piłkę z lewej strony, ale ta wpadła „za kołnierz” Damiana Jaroszewskiego. Tuz przed końcem regulaminowego czasu gry przyjezdni doprowadzili do dogrywki po ładnym uderzeniu z dystansu Pawła Matuszaka.

Na trybunach około 200 widzów (wg 90minut.pl), a w śród nich – jeśli się nie mylę – m.in. Jacek Wiśniewski oraz prezes GKS Tychy, Henryk Drob.

Aha, zapomniałbym. Wstęp na mecz był darmowy.