12/06/2013

IV liga: Szombierki Bytom - Grunwald Ruda Śląska

Dopiero co, bo przed tygodniem, na łamach Bloga gościł mecz na szczycie I grupy śląskiej IV ligi, w którym Szombierki Bytom podejmowały Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza. Minęło siedem dni i na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3 znowu doszło do starcia lidera z wiceliderem - tym razem „Szombry” mierzyły się z Grunwaldem Ruda Śląska.

W meczu z Zagłębiakiem, ówczesną drugą drużyną IV ligi, Szombierki wygrały bez problemów, gromiąc rywala aż 6:1. Jednak w niedzielne przedpołudnie, podobno grając w eksperymentalnym składzie (?), poległy w Będzinie z tamtejszą Sarmacją 0:3. Z kolei grupa pościgowa w poprzedniej kolejce solidarnie zainkasowała komplety punktów, dlatego też aby „Zieloni” już w meczu z Grunwaldem zapewnili sobie awans do III ligi, musieli wygrać i liczyć na potknięcie Górnika Piaski w wyjazdowym spotkaniu z LKS Kamienica Polska. Plan udał się bytomianom w połowie…

„Szombry”, podobnie jak przed tygodniem, tak i w meczu z Grunwaldem zaczęły od mocnego uderzenia, bo już w pierwszej minucie objęły prowadzenie. Tym razem jednak skromna przewaga utrzymywała się ponad godzinę, bo na 2:0 dopiero w 64. minucie podwyższył Hubert Jaromin. Wydawać by się mogło, że po tym golu „Zieloni” będą mieli już z górki, tymczasem w kilka chwil mecz… rozpoczął się od nowa - Grunwald błyskawicznie odpowiedział kontaktowa bramką, a na odrobienie strat potrzebował niespełna dziesięciu minut. Remis? Prawie, było blisko, ale w ostatnich minutach gospodarze poderwali się jeszcze do walki i w efekcie „ukąsili” dwukrotnie:

A tak właściwie to trzykrotnie, bo w doliczonym czasie padł jeszcze gol na 5:2, jednak nie został uznany.

Zryw w ostatnich minutach, dwa gole i zwycięstwo mogło zapewnić Szombierkom awans na trzy kolejki przed końcem rozgrywek. Niestety, po końcowym gwizdku spiker podał wynik z Kamienicy Polskiej, gdzie Górnik Piaski zwyciężył 3:1 i do bytomian traci osiem punktów, co oznacza, że nadal ma matematyczne szanse na wywalczenie bezpośredniego awansu.

Tak, tak - bezpośredniego. Otóż jeśli się nie mylę, w tym sezonie do III ligi wejdą nie tylko mistrzowie obu śląskich grup IV ligi - drużyny z drugich miejsc mają podobno rozegrać ze sobą baraż o trzecie miejsce premiowane awansem.

I jeszcze jedna sprawa, o której zapomniałem napisać przy okazji meczu z Zagłębiakiem. Prawdopodobnie od tej rundy na Szombierkach sprzedawane są… nowe bilety. :) Wyglądają tak: