czwartek, 23 maja 2013

Klasa A: Tempo Stolarzowice (Bytom) - Czarni Sucha Góra (Bytom)

Długa zima i odwoływanie spotkań w niższych ligach z początku rundy wiosennej trwającego sezonu mają jednak swoje plusy. Jak nietrudno się domyślić, zaległe spotkania trzeba odrobić, a kalendarz nie jest z gumy, więc część z nich musi zostać rozegrana w dni robocze. Jak np. A-klasowe derby Bytomia z minionej środy.

W trwających rozgrywkach Klasy A miasto Bytom ma pięciu reprezentantów i bardzo prawdopodobne, że po wakacjach liczba ta będzie identyczna, choć w nieco „odświeżonym” składzie. Z A-klasowym towarzystwem raczej na pewno pożegna się drużyna Arki Bożka, a zależnie od liczby spadkowiczów może dołączyć do niej Tempo Stolarzowice, choć i Rodło Górniki nie może czuć się bezpiecznie. W ich miejsce w A Klasie najprawdopodobniej zobaczymy „spadochroniarzy” z Polonii II Bytom (o ile drużyna rezerw przystąpi do rozgrywek) i ŁKS-u Łagiewniki.

W środę skusiłem się na derbowy pojedynek pomiędzy wspomnianym już Tempem a Czarnymi Sucha Góra. Ci pierwsi punktów potrzebowali raczej dość pilnie, ci drudzy – niekoniecznie, ponieważ plasują się na bezpiecznym miejscu w środku tabeli, z którego ani nie „zaatakują” czołówki, ani nie muszą martwić się o utrzymanie. Dlatego przed meczem można było doszukiwać się teorii spiskowych, „środy cudów”, zwycięstwa walczących o utrzymanie gospodarzy, ale… nic z tego. Mecz bez historii i ciekawszych momentów zakończył się zwycięstwem Czarnych 2:1, a piłkarze Tempa powinni jak najszybciej wyregulować celowniki, bo z takimi uderzeniami z dystansu... 

Ciekawostka? A i owszem - otóż jeśli mogę zaufać memu „sokolemu” oku, to najwyraźniej jeden z arbitrów liniowych sędziował… w okularach.

Jak już wspominałem, Bytom ma aktualnie pięciu reprezentantów w rozgrywkach Klasy A i tak się złożyło, że mecz na Stolarzowicach nie był jedynym derbowym pojedynkiem rozgrywanym w środę. Na pobliskich Górnikach tamtejsze Rodło zremisowało 2:2 z Rozbarkiem Bytom.

22.05.2013; Klasa A, podokręg Bytom:
Tempo Stolarzowice (Bytom) - Czarni Sucha Góra (Bytom) 1:2 (0:1)

Widzów: ok. 40.

Bilet: 4 PLN.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz