niedziela, 5 maja 2013

Liga okręgowa: Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie

Wiosną zeszłego roku miałem okazję oglądać z trybun walkę o mistrzostwo sosnowieckiej Klasy A pomiędzy Przemszą Siewierz i Wartą Zawiercie. Wówczas były emocje, gole oraz oprawy kibiców obu drużyn, dlatego i teraz, po trzynastu miesiącach, skusiłem się na ponowną wizytę na meczu tych zespołów - tym razem rozgrywanym już na wyższym szczeblu, bo w „okręgówce”.

Najpierw krótko o tym, co działo się przed rokiem. 18 marca 2012, ciepłe niedzielne popołudnie, choć to jeszcze kalendarzowa zima. Na nowym stadionie w Siewierzu Przemsza podejmowała Wartę w meczu na szczycie sosnowieckiej Klasy A. Trybuny zapełnione po brzegi, zapełniony sektor gości, pirotechnika po obu stronach, a na boisku pewne i łatwe zwycięstwo gospodarzy 3:0. Co prawda siewierzanie na koniec sezonu musieli uznać wyższość Warty, ustępując jej o punkt, jednak do ligi okręgowej wchodzą dwie najlepsze drużyny z Klasy A, czyli w kolejnym sezonie zawiercianie będą mieli okazję do rewanżu.

W tym sezonie, już szczebel wyżej na piłkarskiej drabinie, oba zespoły ponownie znajdują się w czołówce tabeli. W lepszej sytuacji przed środowym meczem byli goście, którzy przy swoim zwycięstwie i porażce będzińskiego RKS-u Grodziec mogli nawet objąć fotel lidera. Przemsza do pierwszego miejsca traciła natomiast sześć punktów. Było zatem o co grać, a apetyty kibiców mogły rozbudzić ostatnie wyniki Ubu drużyn - przed dwoma tygodnia w Siewierzu aż 0:8 rozgromiona została Unia Dąbrowa Górnicza, natomiast w poprzedniej kolejce z Zawiercia do Bytomia z bagażem aż siedmiu bramek wracali piłkarze ŁKS Łagiewniki.

Oczekiwania zatem były spore, ale czy zostały spełnione? Trudno mi powiedzieć, co prawda były gole, ale remis 2:2 po trzech (sic!) rzutach karnych do końca mnie nie zadowolił. Dodatkowo ostatnia z „jedenastek”, po której gospodarze wyrównali, wydawała mi się trochę kontrowersyjna… Dobrze o tyle, że po wyrównującym trafieniu siewierzanie zaprezentowali trochę „ognia” ;p , co zobaczyć można na poniższym filmiku:


Oczywiście jako specjalista od strzałów z jedenastego metra, w moim archiwum odnaleźć można także pozostałe dwa rzuty karne - dla zainteresowanych gol na 2:0 dla Warty do obejrzenia po kliknięciu tutaj, a kontaktowe trafienie Przemszy znajduje się o tutaj. :)

A dla mnie, jeśli nie mylę się w rachunkach, był to 80. mecz w tym sezonie.

01.05.2013; Liga okręgowa, Katowice II:
Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie 2:2 (0:1)

Widzów: ?

Bilet: 5 PLN.


1 komentarz: