niedziela, 8 kwietnia 2012

IV liga: Slavia Ruda Śląska - Grunwald Ruda Śląska

Święta wielkanocne całkowicie skomplikowały terminarze niższych lig, w których wszystkie spotkania (z drobnymi wyjątkami) zaplanowano na Wielką Sobotę. Do tego, jak na złość, zdecydowana większość z nich rozpoczynała się o godzinie 11:00. Z tego urodzaju na sobotnie przedpołudnie wybrałem IV-ligowe „Wielkie derby Rudy Śląskiej” pomiędzy Slavią a Grunwaldem.

Pod stadion Slavii dotarłem na kilka minut przed rozpoczęciem spotkania i już przy bramie zostałem zaskoczony: wejściówka na mecz to wydatek 10 złotych. Przez chwilę wyczuwałem nawet pewien podstęp, ale faktycznie – otrzymałem „cegiełkę”, na której wyraźnie podana była taka cena. Moim zdaniem dość wysoka – to przecież mecz IV ligi, czyli piaty poziom rozgrywkowy!

Na stadionie początkowo niespełna 100 widzów, w ciszy oglądających derbowy pojedynek, plus grupka kilkudziesięciu fanów przyglądających się zmaganiom zza płotu. Dopiero po kwadransie na stadion dotarł młyn w składzie około 50 osób uzbrojonych w dwie flagi odnośnie zbliżających się „Wielkich derbów Śląska” – jedna mobilizująca zabrzan, druga najwyraźniej „skrojona” ekipie Niebieskich.

Przed meczem dowiedziałem się, że… nawet IV liga znajduje się w ofercie internetowych bukmacherów. Na stronie Slavii można było dowiedzieć się, że faworytem byli goście, za zwycięstwo których płacono podobno 1,70 za każdą postawioną złotówkę. Kurs na gospodarzy był dwukrotnie wyższy. Tym samym końcowy rezultat można przyjąć za niespodziankę, ale należy też podkreślić, że zwycięstwo Slavii mogło być wyższe – najpierw nieuznana bramka, następnie Grunwald uratował słupek, a w II połowie „biało-niebiescy” zaprezentowali młodym adeptom futbolu, jak nie powinno wykańczać się akcji.

A na koniec śmieszna historia. W poprzedniej kolejce piłkarze Slavii udali się do Rędzin na spotkanie z tamtejsza Unią, ale po rozgrzewce… musieli się spakować i wrócić do domu. Powód? Rudzianie nie mili ze sobą ważnych badań lekarskich. Podobno nieważnych, bo całe zamieszanie powstało przez źle wpisaną datę: 16 marca zapisany był bowiem nie jako 16.03.2012, a 03.16.2012. Mecz się nie odbył, a Unia otrzymała walkower.

07.04.2012; IV liga:
Slavia Ruda Śląska - Grunwald Ruda Śląska 1:0 (1:0)
1:0 - Kamil Magiera 20'

Widzów: ok. 150.

Bilet: 10 PLN.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz