poniedziałek, 16 kwietnia 2012

2. liga (Czechy): Fotbal Třinec - Bohemians Praha

Drugiego dnia zlot przeniósł się… za naszą południową granicę. Docelowo na terenie Republiki Czech polscy groundhopperzy spędzić mieli cały dzień i z trybun oglądać trzy spotkania. Niestety, ja zmuszony byłem ograniczyć swoją obecność tylko do pierwszego z nich, tym samym w Trzyńcu zakończył się mój udział w zlocie.

W sobotni poranek (pierwszy gwizdek o 10:15!) naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny o jakże odmiennych celach w tym sezonie. FK Fotbal Třinec plasuje się w ogonie II ligi czeskiej, tuż nad strefą spadkową, dlatego punktów potrzebuje jak powietrza. Rywalem praski Bohemians (ale nie „1905”, tylko ten drugi, czyli właściwie FC Střížkov Praha 9), znajdujący się w czołówce ligowej stawki i liczy na powrót do Gambirnus Ligi, którą przed dwoma laty opuścił w niemiłych okolicznościach, a wszystko skończyło się relegacją o dwie klasy rozgrywkowe.

Sytuację w tabeli dokładnie odzwierciedliły wydarzenia na boisku: piłkarze ze stolicy bez większych problemów poradzili sobie z gospodarzami wygrywając 4:0, a bramkami po równo podzielili się Pavel Drsek i Michal Škoda.

Fotbal Triniec swoje mecze rozgrywa na małym, kameralnym stadionie Rudolfa Labaje, który posiada tylko jedną trybunę i może pomieścić 2200 widzów. Szkoda, bo tuż obok, dosłownie za płotem, znajduje się Stadion na Lesni, mogący pomieścić 9050 widzów, z czego 2500 na trybunie krytej, ale nie jest wykorzystywany przez seniorów z Trzcińca.

W porównaniu do piątkowego spotkania w Rybniku, tym razem na meczu pojawiło się tylko 8 zlotowiczów, ale… okazało się, że nie jesteśmy jedynymi groundhopperami na trybunach Stadionu Rudolfa Labaje. W Trincu pojawiła się też czwórka turystów z Niemiec, którzy zaraz po końcowym gwizdku udawali się do Bielska-Białej na spotkanie Podbeskidzia ze Śląskiem Wrocław.

14.04.2012; 2. liga (Czechy):
Fotbal Třinec - Bohemians Praha 0:4 (0:2)
0:1 - Pavel Drsek 22'
0:2 - Michal Škoda 23'
0:3 - Michal Škoda 55'
0:4 - Pavel Drsek 69'

Widzów: 621.

Bilet: 25 CZK.


1 komentarz:

  1. Tu też ładny dobór zdjęć...
    Będę tu częściej zaglądał :-)
    Pyrsk z Rybnika
    PS wykreślenia twarzy uważam za przezorne i pragmatyczne.

    OdpowiedzUsuń