poniedziałek, 28 listopada 2011

T-Mobile Ekstraklasa: Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin

Do ostatniej kolejki rundy jesiennej przyszło mi czekać na to, aż zabrzański Górnik „zaskoczy” i wyraźnie pokona swojego rywala. Domowe spotkanie z Zagłębiem Lubin skończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy 4:1 i był to najlepszy popis strzelecki „Trójkolorowych” w tym sezonie. Szkoda tylko, że przy tak małej frekwencji.

Zdecydowanym bohaterem sobotniego spotkania z „Miedzowymi” był Préjuce Nakoulma. Napastnik z Burkina Faso sam zdobył dwie bramki oraz odegrał kluczową rolę przy samobójczym trafieniu Sergio Reiny. Mam nadzieję, że działacze Górnika skorzystają z opcji pierwokupu, jaka znajduje się w umowie z Bogdanką Łęczna, bo "Prezes" jest w tej rundzie najjaśniejszym punktem w zabrzańskiej ekipie, co potwierdza fakt, że już stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii 14-krotnych mistrzów Polski!

Z powodu braku dopingu na domowych meczach Górnika, spotkanie z Zagłębiem Lubin postanowiłem obejrzeć z pierwszego sektora, ponieważ dotąd nigdy nie miałem okazji zasiąść na północno-zachodnim łuku stadionu im. Ernesta Pohla. Niestety, trafiłem na nienajlepsze miejsce, a wszystkiemu winna tabliczka ostrzegająca o konsekwencjach wiążących się z wtargnięciem na murawę:

Po meczu okazało się, że wybór sektora okazał się słuszny, ponieważ starcie ze Śląskiem ma być już okraszone dopingiem. Oto oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców:
Po czterech meczach (z Cracovią, Ruchem, Jagiellonią i Zagłębiem) grupy kibicowskie Górnika Zabrze wznawiają swoją aktywność na stadionie przy ulicy Roosevelta.
Tym samym na stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu wraca doping, którego na wyżej wymienionych spotkaniach tak bardzo brakowało.
Przypominamy, że zawieszenie działania grup kibicowskich nastąpiło w wyniku niezadowolenia z zachowania policji oraz służb ochrony oraz obawy, że represje stosowane przez oba organy mogą się nasilić.
W wyniku rozmów podjętych przez Zarząd Górnika Zabrze S.S.A. z Prezesem Arturem Jankowskim na czele, Panią Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, Komendantem Miejskiej Policji w Zabrzu oraz Stowarzyszeniem „Klub Sympatyków Górnika Zabrze” wypracowano kompromisowe rozwiązanie, które pozwala na powrót najbardziej żywiołowych fanów na trybuny modernizowanego stadionu.
Przed nami ostatni mecz w tym roku na obiekcie w Zabrzu. Z tej okazji zapraszamy wszystkich sympatyków Górnika do „młyna”, gdzie będziemy ze wszystkich sił wspierać osłabiony przez kartki i kontuzje zespół Adama Nawałki w walce o cenną wygraną ze Śląskiem Wrocław.
Spotkanie ze Śląskiem będzie dla nas wszystkich próbą generalną, ponieważ, jeśli zachowanie służb mundurowych i ochrony będzie na odpowiednim poziomie i fani Trójkolorowych nie będą szykanowani za dopingowanie Górnika, to jest szansa, że doping na meczach Górnika w Zabrzu wróci na dłużej.
Jeśli życie pokaże, że nic się w kwestii działania nie zmieniło, to działalność grup kibicowskich na Roosevelta 81 zostanie ponownie zawieszona i ograniczy się, jak to miało miejsce w ostatnich tygodniach, tylko do spotkań wyjazdowych Górnika.
Powrót na trybuny i głośny doping jest swoistym sprawdzianem dla Nas jak i pozostałych zainteresowanych stron.
Po zakończeniu sezonu podejmiemy decyzję, czy doping oraz wspaniała atmosfera na stałe będzie gościć podczas spotkań rozgrywanych u siebie.
Wierzymy, że będą one się toczyły w obecności większej, niż 3 tysiące widzów!

Ze sportowym pozdrowieniem
Grupy kibiców Górnika Zabrze:
- Torcida Górnik
- Stara Gwardia
- Ultras Górnik Zabrze
- Ekipa Szyderczy Palec
- Młoda Torca
- Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze"
- Torcida Germany


Podczas meczu z Zagłębiem Lubin na trybunach stadionu Górnika zjawili się m.in. Jerzy Dudek oraz Jan Urban.

26.11.2011; T-Mobile Ekstraklasa:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz