środa, 14 września 2011

Groundspotting: MBKS Pogoń Łagisza

W chwili obecnej w Będzinie istnieją dwa kluby piłkarskie występujące w rozgrywkach seniorskich. Bardziej znanym jest BKS Sarmacja Będzin, który w tym sezonie rywalizuje w I grupie IV ligi śląskiej, natomiast o jedną klasę rozgrywkową niżej swoje mecze rozgrywa RKS Grodziec – tegoroczny beniaminek II grupy katowickiej okręgówki. Jednak jeszcze kilka lat temu w dzielnicy Łagisza istniał trzeci, najmniej znany będziński klub.
Międzyzakładowy Będziński Klub Sportowy Pogoń Łagisza powstał w 1992 roku i funkcjonował przez 16 lat. Po raz ostatni piłkarze z Łagiszy w rozgrywkach ligowych wystąpili w sezonie 2007-08, zajmując ostatnie miejsce w tabeli Klasy B, z której nie udało im się "uciec" przez cały okres swojego istnienia.

Szukając informacji o Pogoni Łagisza nie udało mi się odnaleźć klubowego herbu. Mogę jedynie powiedzieć, że barwy drużyny, to: czerwono-biało-zielony.

Mimo zawieszenia działalności przed trzema laty, skromna strona Pogoni Łagisza wciąż dostepna jest w sieci. Znaleźć ją można klikając tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz