środa, 6 kwietnia 2011

Groundspotting: Wiedeń (część II)


I oto pojawia się druga część zapoczątkowanej przed kilkoma dniami serii. Mając popołudniami wolne chwile udało mi się złożyć wizyty na kolejnych stadionach, chociaż może słowo „stadion” jest tutaj określeniem nieco na wyrost. Umówmy się zatem, że udało mi się obejrzeć kilka kolejnych „obiektów” ;). W tym ten, na którym swoje mecze rozgrywa FC Polska Wien.

 • Sportplatz LAC

Niewielki stadion z jedną trybuną, na której pomieścić może się… sam nie wiem – kto chce, niech sobie oszacuje bazując na zdjęciach. Gospodarzem obiektu jest Landstraßer Atletik Club - IC, który w obecnym sezonie występuje w Admiral Wiener Stadtliga (czwarty poziom rozgrywek). Ponadto swoje mecze rozgrywają tam (lub na boisku ze sztuczną nawierzchnią położonym obok głównej płyty): Atletiko Prater (Oberliga B) i KSV Tur Abdin (2.Klasse B).
Niewykluczone, że na Sportplatz LAC jeszcze się zjawię przy okazji spotkania. Interesuje mnie bowiem ekipa Atletiko Prater, która po 20 kolejkach V ligi zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z czterema punktami na koncie i, co najważniejsze, bilansem bramkowym 9:112. Tygodnik kibica już śpieszy z informacjami, że średnio w meczach z udziałem Atletiko piłka trzepoce w siatce sześciokrotnie, a to wypada obejrzeć na własne oczy. ;)


 • Sportplatz Hetzendorf USZ

To tutaj właśnie swoje mecze rozgrywa FC Polska Wien, która w chwili obecnej zajmuje 2. miejsce w tabeli 1.Klasse A. Oprócz tego z boiska korzystają grające ligę niżej: SC Wacker Wien i Sportunion B.W.H. Juwelen Janecka. Na terenie Hetzendorf USZ znajduje się tylko boisko ze sztuczną nawierzchnią.
Podobnie, jak w przypadku Sportplatz LAC, tutaj również powinieniem zjawić się ponownie, tym razem w trakcie spotkania – w najbliższą niedzielę FC Polska Wien mierzy się u siebie z Erhart Bau Vienna Celtics.


 • Sportplatz Wr. Viktoria

Na koniec jeszcze o stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa SC Wiener Viktoria Sun Company (Oberliga A). Podobnie, jak powyżej, jest tutaj tylko boisko ze sztuczną nawierzchnią.2 komentarze:

 1. "Jesteśmy zawsze tam, gdzie FC Polska gra! Aaaeeeaaaoooo, hej Polska gol!"

  Słyszałem od Bruckiego, że we Wiedniu jest więcej tego typu klubów dla cudzoziemców/mniejszości narodowych.

  Wypijemy za Twoje zdrówko na zlocie. :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak. Pewnie znasz SV Srbija 08, o to chyba wśród tych ekip bardziej znana. Widziałem też np. SK Cro-Vienna czy FC Bosnia United. Jest też Galatasaray i byłem pewien, że również Fenerbahce, ale nie mogę znaleźć w tej chwili. :/

  OdpowiedzUsuń